Black high gloss polished coffee table. Mid-Century modern inspired with a chinoiserie flare. Beautiful, curved legs with sleek modernist design. Finished in a high gloss polished black lacquer.
| Country: | USA |
|---|---|
| Date of Manufacture: | New |
| Materials: | Wood |
| Height: | 17.25 in. (43.82 cm) |
| Width: | 47.5 in. (120.65 cm) |
| Depth: | 34 in. (86.36 cm) |
| Condition: | New |
| Style: | Mid-Century Modern, Modern |
Shipping for destinations located more than 100 km from our showroom are not automatically calculated at checkout.
A custom shipping quotation will be provided upon purchase, based on the size, weight, and delivery destination of the item(s).
For complete information regarding shipping options, delivery regions, and applicable policies, please review Carrocel’s Shipping & Delivery Policy




















